Családi összetartás, bizalom, kitartás, énerő növelése
Minden családnak megvannak a saját szokásai, hagyományai, a saját ritmusa, azok a sokszor szavakba nem foglalható dolgok, amik a “mi családunk” érzést adják.
A család és a családtagok ugyanakkor folyamatos változásban vannak. Új életszakaszokkal és új feladatokkal kell szembenézniük. Néha úgy tűnik, hogy minden a feje tetejére áll, az addig megszokott rendszer nem működik már olyan jól. Elég ehhez annyi is, hogy az egyik gyerek a kamaszkorba lépjen vagy az egyik felnőtt munkahelyet váltson.
De az is lehet, hogy úgy érezzük, míg az egyik gyerekünknek folyékonyan beszéljük a nyelvét, addig a másikhoz nem is tudjuk, hogyan viszonyuljunk, mert az ő világa valahogy máshogy van összerakva, mint a miénk.
Így vagy úgy, de minden család rendelkezik saját erőforrásokkal, amiket mozgósítani tud azért, hogy megerősödjön és javuljon a családtagok közötti kommunikáció és kapcsolat. Igen erős fejlődési potenciál van abban, ha a család közösen küzd meg – akár a sziklamászás eszközével -, egy-egy krízissel, elakadással.
A családi mászás során, tapasztalt oktatók mászótermi vagy természeti közegben olyan komfortzónából kimozdító gyakorlatokkal készülnek, melyek – a fizikai állóképesség, erő és koordináció fejlődése mellett – segítik a családi összetartás, a bizalom, a kitartás, az énerő növelését is.
Jelentkezés